Böcek ilaçlamaya karar vermeden önce bu kavramın anlamını ve çağımızda bu işin nasıl bir öneme sahip olduğunu biraz açıklamaya çalışayım size. Bütün herkesin hayatlarında bir defada olsa karşılaştığı, çalıştığımız veya yaşadığımız yerlerde sağlığımıza zarar veren, bazı bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olan böcek ırkına yapılan kimyasal yolların genel ismine ilaçlanma denmektedir.

Çağımızda dünyada yaşayan bildiğimiz veya daha bilmediğimiz hayvanların %90′ı böcek familyası içerisindedir. Evrende yaşayan canlı türleri içerisinde en çok türe sahip böceklerin ortalama olarak bir milyon türü olduğu ve bunla beraber her yıl binlerce yeni türün bulunduğu söylenmektedir. Araştırmacılar ve bilim insanlarının söylediklerine göre ise iki milyona yakın böcek türü dünyamızda yaşamaktadır.

Entomoloji yani böcekleri araştıran bilim dalı. Entomoloj veya böcek bilimci, bu bilim sınıfı üzerine araştırma yapan insanlara denir. Böceklerden korunmamızı sağlayan kimyasalları, haşere ilaçlama sektörünün gelişmesini ve günümüzdeki teknolojiye ulaşmasını entamologlara borçluyuz.

Bu sektörde iş yapmaya çalışan firmalar kaliteli hizmet çizgisinden çıkmamak için bu tür bilimsel araştırmaları sürekli takip etmelidirler. Teknolojik gelişimleri ve bu bilimde olan bütün değişiklikleri her an gözlemleyen şirketimiz bu platformda yıllarca iş yapan profesyonel çalışanlara sahip ve İzmir’in geneline hizmet veren nadir şirketlerdendir.

İlaçlamadan önce hangi türe karşı ilaçlama yapılacağı tespit edilmelidir. Bu üstün bir başarı sağlar. Bu sınıfın en fazla üyesi olan türü cepkenli böcekgillerdir. Bunlardan sonra ise hortumlugiller gelir. Öncelik olarak ilaçlama yapılacak böceğin hangi türün üyesi olduğu tespit edilmeli ve ilaçlama türü buna göre yapılmalıdır.

Bu sınıf içerisinde olan canlılar genelde karada yaşamalarına karşın, kutuplar ve okyanuslar dahil olmak üzere dünyanın her yerinde, her türlü ikliminde, her türlü eko sisteminde yaşamayı başarabilen böcek türleri vardır. Çağımızda canlılar dünyasının tespit edilmiş en fazla sınıfına sahiptirler.

İlaçlama yapılmadan önce bilinmesi gereken önemli bir kaç konu vardır. Bunlar böceklerin duyu organları ve sinir sistemlerinin çok üst seviyede gelişmiş olmasıdır. Çoğu türün ise özel bir görevi olan duyu organı bulunmaktadır. Hemen hemen her renkten böcek türü mevcuttur. Kimilerinde de ışığı yansıtma yeteneği vardır.

Böcekler yumurta ile çoğalırlar ve gelişme sürecinde ise çoğu zaman metamorfoz görünür.

Haşere ilaçlama taktiklerinin profesyonelce yapılmasının sırrı ise bu üreme taktikleriyle doğru orantılıdır. Amatör olarak yapılan ilaçlamalar böcek yumurtalarına zarar vermediği ve üretimi durdurmadığı için çözüm kalıcı olmayacaktır, bu yüzden de profesyonel insanlardan yardım almadan bu sorunu kalıcı olarak çözemezsiniz.

Bunun için uygulanan ilaçlama işin uzmanları tarafından böceğin türüne ve üretim şekline göre uygulanmalıdır.

Eğer ki böcek probleminden sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız böceklerin üreme yerlerine saldırmalısınız. Bunun içinde işin uzmanlarına ve gerekli araç gerece sahip olmalısınız.

Eğer uzman kişilerden yardım almaya karar verdiyseniz çalışacağınız şirketi seçmelisiniz. Ancak bunu seçerken çok dikkat etmelisiniz. Eğer amatör bir şirket ile çalışırsanız yapacakları ilaçlama insan ve çevre sağlığına da zarar verir. Kendinizin ve ailenizin sağlıklarını düşünüyorsanız mutlaka işin uzmanlarına danışın. Biz İzmir Böcek İlaçlamasektörünün önde gelen firmalarından biriyiz ve size 7/24 hizmet vermek için buradayız. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.