S – Kullandığınız ilaçlar bana aileme veya evcil hayvanıma zarar verir mi?

C – Kullandığımız ilaçların herhangi bir canlıya zararı yoktur. Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO) ve TC Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlar kullanmaktayız.

S – Böcek ilaçlama işlemine karar verip size ulaştıktan ne kadar sonra ilaçlamaya başlanır?

C – Telefon numaralarımızdan veya e-posta adresimizden bize ulaştıktan en geç 1 iş günü sonra böcek ilaçlama işlemine başlıyoruz.

S – Böcek ilaçlama işleminden sonra evimde veya işyerimde ilaç kokusu kalacak mı? 

C – Kullandığımız ilaçların bir çoğu kokusuz ilaçlar veya az kokulu ilaçlar kategorisindedir. Tabii ki hiç koku almayacaksınız demiyoruz. İlaçlamadan hemen sonra çok az bir koku kalabilir. Ancak açık bir pencereden gelen hava bile bu kokunun dakikalar içerisinde kaybolmasını sağlayabilir.

S – Böcek ilaçlama işleminden sonra temizlik yapılmalı mıdır? 

C – Böcek ilaçlama işleminin yapıldığı alanlara 2-3 hafta kadar ıslak temizlik işlemi yapılmamalıdır. Yalnızca yemek yapılan ve yenilen yerlere ıslak temizlik yapılabilir. Diğer yerlere kuru temizlik yapmanızı tavsiye ediyoruz. 2-3 hafta süresinde yumurtalarında olan böceklerde yok olacaktır ve sorun kökünden çözülecektir.

S – İlaçlama sırasında ilaçlama yapılan bölgeyi terk etmemiz gerekiyor mu? 

C – Eğer alerjik bir durumunuz yoksa ilaçlama yapılırken bile gönül rahatlığıyla evinizde veya işyerinizde işin başında durabilirsiniz. Yalnızca kokulu ilaçlama yapılırken 1 saat kadar ilaçlama yapılan alandan uzaklaşmanız sizin için daha iyi olacaktır.

S – İlaçlama sonrası yaşam alanımızda herhangi bir böceğe rastlayacak mıyım? 

C – Tabii ki ilk başlarda eskisi kadar olmasa da birkaç haşere türüne rastlayabilirsiniz. Ancak 2-3 haftalık bir zaman zarfında böcek ilaçları yumurtalara da etki ettikten sonra bu sorun tamamen ortadan kalkacak ve yaşam alanlarınızda hiçbir haşere türüne rastlamayacaksınız.

S – Bahçemde yapılan ilaçlama bitkilerime veya hayvanlarıma zarar verecek mi? 

C – Hayır, bahçenizde yapılan böcek ilaçlama işlemleri bitkilerinize herhangi bir zarar vermeyecektir. Ancak çimlere sıvı ilaçlama işlemi uygulandıysa, çimler kuruyana kadar evcil hayvanlarınızı çimlerde uzak tutmanız yeterli olacaktır.

S – İlaçlama sonrasında yaşam alanımdaki böcek sorunu devam ederse ne olacak? 

C – Dediğimiz gibi ilaçlamadan sonra yoğun böcek istilasından kurtulacaksınız. Tamamen kurtulmanızda 2-3 haftayı bulacak. Ancak yoğun böcek istilası 2-3 hafta sonrada devam ediyorsan tekrar bize ulaşıp sorununuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. Ekstra bir ücret almadan tekrar ilaçlama işlemi yapılacaktır.

S – İzmir’deki her ilçeye hizmetiniz var mı? 

C – İzmir böcek ilaçlama firması olarak, İzmir’in her ilçesine hizmet veriyoruz.. Ayrıca Manisa böcek ilaçlama ve Aydın böcek ilaçlama hizmetleri vermekteyiz.

S – Gıda üretilen yerlere veya hastanelere ilaçlama yaparken özel önlemler alıyor musunuz?

C – Tabii ki her alana göre farklı uygulama çeşitlerimiz var. Kesinlikle insan sağlığını tehdit edecek riskler almıyoruz.