Sivrisinek gibi kan emen haşereleri vücudumuzdan uzak tutmak sağlığımız açısından çok önemlidir. Çünküsivrisinekler insan vücudundaki kanla beslenirler ve bu yolla kendi bünyelerinde bulundurdukları mikropları insanlara bulaştırıp büyük sağlık sorunlarına neden olurlar. Sivrisineklerin önüne çeşitli ilaçlama yöntemleri ile geçilebilir ve bu işlemde geç kalınmamalıdır. Ayrıca çıkardıkları vızıltılarla da yaz akşamlarımızı eziyete çevirebilirler. Uçan haşerecinsinden oldukları için oldukça hızlı hareket ederler ve çok hızlı şekilde üreyip yayılırlar.

Sivrisinekler organik atıklarla ve alglerle beslenirler. Sivrisinekler nem, laktik asit, karbon dioksit ve vücut ısısının çok olduğu yerlere yönelirler. Dişi sivrisineklerin kanat çırpma hızı erkeklere göre biraz daha düşüktür. Bu sayede erkek ve dişi sivrisinek birbirini tanır. Bu böcekler çiftleşme işlemini havadayken yaparlar ve bu işlemden kısa süre sonra erkek sivrisinek ölür.

Erkek sivrisinekler dişilerinin aksine meyve suları ile beslenirler. Dişiler ise üremek için kana ihtiyaç duyarlar. Geceleri daha aktif olan sivrisinekler esnek karın yapılar sayesinde vücutlarının 4 katı kadar kan emebilirler. Bu sebeple sinek ilaçlama işlemi oldukça önemli bir iştir. Sinekler evinizi istila etmeden basit bir şekilde ilaçlama işleminiyaptırmalısınız. Eğer evinizi istila ederlerse işler daha da zorlaşır.

Sinek Yuvaları

Genellikle yumurtalarını nemli topraklara, bataklıklara, lağım suyu etraflarına veya hayvan gübreliklerine bırakırlar.Sivrisinek yumurtaları aynı gün içerisinde çatlar ve çıkan sinek larvaları 1-2 gün içerisinde sinek halini alır ve insanların çok olduğu bölgelere doğru uçmaya başlar. Sivrisinekler çok soğuk ve çok sıcak havayı sevmezler. Yani Ege Bölgesi sineklerin yaşaması için çok iyi bir iklime sahiptir.

Sivrisineklerden Bulaşan Hastalıklar

Sivrisinekler sıtma, sarıhumma, nil humması, grip ve diğer birçok ateşli hastalıklara sebebiyet verirler. Sivrisineklerlekendi bildiğiniz yöntemleri kullanarak mücadele etmek çok zor bir iştir. Bunları yaşam alanlarınızdan uzak tutmak içi mutlaka yaz aylarının başında ilaçlama yaptırmalısınız.

Sisleme Yöntemi İle Sineklerden Korunma

Sineklerin en yoğun bulunduğu yerlere sisleme yöntemi ile ilaçlama yapılır. Sivrisinekler gün batımı ve gün doğumunda çok aktif olurlar. Bu ilaçlama sineklerin ve sinek yumurtalarının yoğun olduğu yönteme işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. İlacı yanlış yerlere uygulayarak boşa vakit ve para harcamış oluruz.

Firmamız size sineklerden uzak sağlıklı bir yazın garantisini sunuyor. Bir telefon uzağınızdayız bizi arayıp mutlu bir yaz geçirebilirsiniz…