Yat, gemi, kayık ve tekne gibi ahşap malzemelerden yapılan alanlarda bir çok tahta kurusu yaşamaktadır. Tahta kuruları ahşap malzemeleri yiyerek hayatta kalan bir böcek cinsidir. Genel olarak tekne ve yatların ahşap bölümlerinde çok fazla miktarda bulunmaktadırlar. Tahta kuruları gemilerin ve yatların tahta kısımlarını yiyerek beslenir ve bu yüzden güverteleri delip yatın su almasına sebep olabilirler. Hatta tekneleri ve yatları batırdıkları bir çok vaka görülmüştür. Bazı durumlarda ise polyester yatların ahşap mobilya kısımlarında delikler açarak hasar almasını sağladıkları da görülmüştür.

Tekne ilaçlaması, Yat ilaçlaması ve Gemi ilaçlaması düzenli olarak yapılmaz ise tahta kurusu vakası sıklıkla görünür ve çok fazla maddi kayıplara sebep olabilir. Bu sebeple Tekne ilaçlaması, Gemi İlaçlaması, Yat ilaçlaması düzenli şekilde yapılmalıdır.

Tekne ilaçlamasında ki en önemli husus ise bu ilaçlama işlerini profesyonel ekipler tarafından yaptırmaktır. Tahta kuruları ahşap malzemelerin derin yuva boşluklarında yaşarlar bu sebeple yapılan sıvı ilaçlamadan çok az etki alabilirler bazen hiç etkilenmedikleri bile görünmüştür.

Yani kişisel olarak yaptığınız müdahale etkisiz kalacaktır. Tahta kurdu ve Ağaç kurdu ile mücadele için kesinlikleFumigasyon (gaz ile ilaçlama) yapılmalıdır. Bu konuda Fumigasyon konusunda profesyonel bilgiye sahip bir ilaçlama firmasıyla çalışmanız şarttır.

Yıllar boyu edindiğimiz tecrübelerle gemi ilaçlama, tekne ilaçlama, yat ilaçlama gibi işlerde size Fumigasyon desteğini sağlayabiliriz. Fital İlaçlama olarak size bu konuda kesin çözümü sunuyoruz.